Enerji Dergisi Facebook Enerji Dergisi Twitter Enerji Dergisi RSS
Enerji Devleri İstanbul`a Geliyor

Atlantik Konseyi`nin düzenleyeceği Enerji ve Ekonomi Zirvesi 15-16 Kasım`da İstanbul`da yapılacak. Zirveye, dünyanın enerji ve ekonomi politikalarına yön veren liderler ve özel sektör temsilcileri katılacak

enerji_devleri.jpgBağımsız bir uluslararası düşünce kuruluşu olan, mali istikrarsızlıklardan enerji güvenliğine kadar pek çok küresel konuda çalışmalar yürüten Atlantik Konseyi (Atlantic Council) 15-16 Kasım`da İstanbul`da Enerji ve Ekonomi Zirvesi düzenleyecek. Kuruluşunun 50`nci yılını kutlayan Atlantik Konseyi`nin düzenleyeceği zirveye, dünyanın enerji ve ekonomi politikalarına yön veren liderler ve özel sektör temsilcileri katılacak. Almanya Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi ve Teknoloji Bakanı Philipp Rösler, Irak Kürdistan Bölgesi Tabii Kaynaklar Bakanı Aşti Hawrami, Birleşik Arap Emirlikleri Enerji Bakanı Muhammed Bin Dhaen Al Hamli, ABD eski Milli Güvenlik Başdanışmanı Zbigniew Brzezinki ve Uluslararası Enerji Ajansı Baş Ekonomisti Fatih Birol`un da aralarında bulunduğu üst düzey katılımcıların yer alacağı zirve, dünyanın gözünü İstanbul`a çevirecek.

TÜRKİYE GÜÇLÜ ADAY

Atlantik Konseyi`nin Avrasya Direktörü ve ABD Ankara eski Büyükelçisi Ross Wilson, Türkiye`nin son 10 yılda gerçekleştirdiği hızlı ekonomik büyüme ve coğrafi konumunun verdiği avantajla küresel bir enerji merkezi olmaya aday olduğuna dikkat çekti.


Yorumlar

Hiçbir yorum bulunamadı


Yeni yorum yaz