Enerji Dergisi Facebook Enerji Dergisi Twitter Enerji Dergisi RSS
Enerji sektöründe yeni anlaşmalar dizisine gireceğiz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, enerji sektörüne yatırımlar açısından kasım ve aralık aylarında yeni anlaşmalar yapılacağını açıkladı.

taner_yildiz.png

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri Valiliği tarafından organize edilen bayramlaşma programında bir soru üzerine enerjiyle ilgili yeni çalışmaları olduğunu ve bu konuda mutfak hazırlıklarının sürdüğünü anlattı. Kasım ve aralık aylarında yeni anlaşmaların yapılacağını açıklayan Yıldız, "Kasım ayı içinde az çok anlaşmalar dizisine gireceğimiz bir yapıyı kurguladık. Yerli kömür santrallerimizin de aynı şekilde daha aktif anlaşmaların yapıldığı bir dönemi göreceğiz kasım ve aralık aylarında.” diye konuştu.

Global krizin tesiri altında kalan dünyaya rağmen uluslar arası sermayenin, duydukları güven çerçevesinde Türkiye'ye geldiklerini dile getiren Yıldız, bunun Türkiye'nin siyasi ve sürdürülebilir istikrarı adına sevindirici bir gelişme olduğunu ifade etti. Yıldız, “Ben 2013 yılı içinde sektörler arasında en fazla doğrudan yatırım alan sektörün enerji sektörü olacağına inanıyorum. Çünkü Türkiye büyüyor ve o büyüme hızından daha fazla enerji sektörü büyüyor. Bunu hep beraber inşallah gerçekleştirmiş olacağız.” şeklinde konuştu.


Yorumlar

Hiçbir yorum bulunamadı


Yeni yorum yaz