Enerji Dergisi Facebook Enerji Dergisi Twitter Enerji Dergisi RSS
Gazprom İtalya'daki planlarından vazgeçti

Gazprom, Güney İtalya'nın doğalgaz teminine ilişkin açıklamalarda bulundu. Leonid Çugonov, ''İtalya, güney bölgeleri için başka kaynaklardan doğalgaz temini için sözleşme yaptı. Bizim doğalgazımıza ihtiyaç yok'' dedi.

 
gazprom_italya.png

Gazprom'un yazılı açıklamasına göre, Çugonov, Gazprom'un Moskova'daki merkez ofisinde, Güney Akım Doğalgaz Boru Hattı Projesi'nin basın tanıtım toplantısında, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 

Gazprom'un Güney İtalya'da Rus doğalgazına talep olmasını beklemediğini ifade eden Çugonov, Güney Akım Projesi kapsamında bu bölgeye yönelik yeni doğalgaz iletim hatları yapma planlarından vazgeçildiğini bildirdi.

 

''İtalya, güney bölgeleri için başka kaynaklardan doğalgaz temini için sözleşme yaptı. Bizim doğalgazımıza ihtiyaç yok'' diyen Çugonov, talep olursa Güney Akım'dan Yunanistan'a Bulgaristan'daki mevcut iletim hatları aracılığıyla doğalgaz sağlanabileceğini belirtti.

 

Yunanistan ve Güney İtalya yönünde yeni altyapı yatırımlarının öngörülmediğini ifade eden Çugonov, ''İçi doldurulmayacak bir boru hattı inşa etmenin anlamı olmaz. Yalnızca 500 milyon metreküplük bir talep için proje yapmanın bir katma değeri yok'' dedi.


Yorumlar

Hiçbir yorum bulunamadı


Yeni yorum yaz