Enerji Dergisi Facebook Enerji Dergisi Twitter Enerji Dergisi RSS
IAEE, Antalya'ya odaklandı

ICCA 2014'ün Antalya'da düzenlenecek olması kongre ve toplantı planlayıcılarının ilgisini Antalya'ya yöneltti. IAEE-Uluslararası Enerji Ekonomisi Birliği Genel Direktörü David Wiiliams, 2015 Dünya Enerji Ekonomisi Kongresi için Antalya'da bir inceleme gezisi gerçekleştirdi.

iaee.png

IAEE-Uluslararası Enerji Ekonomisi Birliği Genel Direktörü David Wiiliams ve EED-Türkiye Enerji Ekonomisi Derneği Genel Başkanı Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Gürkan Kumbaroğlu ve Başkan Yardımcısı İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Filiz Karaosmanoğlu geçtiğimiz hafta sonu 2015 Dünya Enerji Ekonomisi Kongresi için Antalya'da bir inceleme gezisi gerçekleştirdiler.

 

ACB-Antalya Kongre Bürosu Genel Müdürü Sinan İnan 2015 yılında Antalya'da gerçekleştirilecek Dünya Enerji Ekonomisi Kongresinin çalışmalarını yaptıklarını kongrenin Antalya'da olacağını ve 3 otel ile görüşüldüğünü, bunlardan birine kısa sürede karar verileceğini belirtti.

 

IAEE-Uluslararası Enerji Ekonomisi Birliği Genel Direktörü David Williams ise Antalya'yı ve olanaklarını çok beğendiğini Antalya Kongre Bürosu'nun kendilerini çok iyi ağırladığını, bilgilendirdiğini ve yönlendirdiğini belirtti.

 

Dünya'da yaptıkları tüm kongrelerde şehirlerin Kongre Bürolarından destek aldıklarını, Antalya'da da aynı yöntemi uyguladıklarını ancak özellikle otellerin Antalya Kongre Bürosuna üyeliklerinin azlığı karşısında çok şaşırdığını, Kongre Bürolarının öneminin bu kadar çok yatak ve toplantı salonu ve imkanı olan otellerin olduğu Antalya'da hala anlaşılamamış olmasını da çok büyük hayretle karşıladığını belirtti. Ayrıca bu güzel şehre yakışan, şehrin simgesi olan çok donanımlı bir kongre merkezinin olmayışını da anlayamadığını belitt

 

EEA-Türkiye Enerji Ekonomisi Derneği ve IAEE-Uluslararası Enerji Ekonomisi Birliği Başkan Yardımcısı Gürkan Kumbaroğlu da bu Dünya Kongresinin Antalya'ya ve Türkiye için ise İstanbul ile birlikte ikinci defa kazandırdıklarını ve bu nedenle mutlu olduklarını, katkılarından dolayı Antalya Kongre Bürosuna özellikle teşekkürlerini belirtti.

 

EEA Başkan Yardımcısı ve İTÜ öğretim üyesi Filiz Karaosmanoğlu'da inceleme gurubunun Antalya Vali Yardımcısı Recep Yüksel ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın ziyaretleri sonrası her iki kurumdan da çok yakın ilgi ve destek gördüklerini İstanbul'dan sonra Antalya'da çok başarılı bir Dünya Kongresi gerçekleştirebileceklerine emin olduklarını belirtti.

 

IAEE, 1970'lerin ortalarından sonra ortaya çıkan petrol ambargoları ve sınırlamaları sonrasında özel sektördeki başarılı enerji mühendislerinin birbirleri ile görüş alışverişine olanak sağlamak üzere Amerika'da 1977 yılında yapılan ilk toplantı ile başlayan ve 1979 da ki ilk yıllık olağan toplantısını Washington DC.'de gerçekleştiren bir birlik olarak bugün 100'ün üzerinde ülkeden 4 bin 500'ün üzerinde üyesi ve dünya çapında çok saygın 2 yayını bulunan çok önemli bir uluslararası teşkilat haline geldi.

 

Türkiye Enerji Ekonomisi Derneği de aynı amaçlar doğrultusunda seçkin üniversitelerinden enerji ekonomisi konularındaki çalışmalarıyla öne çıkan akademisyenlerin önderliğinde Enerji Ekonomisi Derneği (EED), adı altında 15 Şubat 2005 tarihinde İstanbul'da kuruldu ve IAEE'nin üyesi oldu.

 

EED- Türkiye Enerji Ekonomisi Derneği 2008 yılında İstanbul'da Dünya Kongresi'ni İstanbul'a getirmeyi ve çok iz bırakan başarılı bir ev sahipliğini gerçekleştirmeyi başarmıştı.

 


Yorumlar

Hiçbir yorum bulunamadı


Yeni yorum yaz