Enerji Dergisi Facebook Enerji Dergisi Twitter Enerji Dergisi RSS
ÖİB'den, Kangal ve Seyitömer için ihale hamlesi

Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Kütahya Seyitömer Termik Santrali ile Sivas Kangal Termik Santrali’nin özelleştirme yoluyla satılması ilanını yayımladı.

kangal_seyitomer.png

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, Elektrik Üretim A.Ş.’ye ait Seyitömer Termik Santrali ile Santral tarafından kullanılan taşınmazlar ve Seyitömer Linyitleri İşletmesi tarafından kullanılan taşınır ve taşınmazlar “Varlık Satışı”, 2594, 31743 ve 200702650 No’lu ruhsatlar ile bu ruhsatların kapsadığı maden sahaları “İşletme Hakkının Verilmesi” yöntemi ile bir bütün halinde, yine Elektrik Üretim A.Ş.’ye ait Kangal Termik Santrali ile santral tarafından kullanılan Elektrik Üretim A.Ş. ve hazinenin mülkiyetindeki taşınmazlar “Varlık Satışı”, 53318 ve 72760 No’lu ruhsatlar ile bu ruhsatların kapsadığı maden sahaları “İşletme Hakkının Verilmesi” yöntemi ile bir bütün halinde özelleştirilecek.

 

İhaleye girmek isteyenlerin Seyitömer Termik Santrali için 30 milyon dolar geçici teminat ile birlikte 20 Aralık 2012 tarihine kadar, Kangal Termik Santrali için ise 10 milyon dolar geçici teminat ile birlikte 17 Ocak 2013 tarihine kadar teklif vermesi gerekiyor.


Yorumlar

Hiçbir yorum bulunamadı


Yeni yorum yaz