Enerji Dergisi Facebook Enerji Dergisi Twitter Enerji Dergisi RSS
Tatil cennetinin enerjisi güneşten sağlanacak

ANTALYA'nın Kaş İlçesi'nde Güney Kore ve Amerikalı işadamları, güneş enerji santrali kurmak için bölgede incelemelerde bulundu. TÜRK- Amerikan İş Derneği tarafından organize edilen bir program çerçevesinde Kalkan Beldesi'ne gelen Güney Koreli teknoloji firması uzmanları ve işadamları, bölgede 3 gün inceleme yaptı.

 
kalkan.png

Türk-Amerikan İş Derneği'nden Cihat Fuat Atkın'ın da bulunduğu ekipteki Kısung Kim ve Dr. Katsuhiko Takashi başkanlığında 9 kişiden oluşan enerji uzmanları, Kalkan Belediye Başkanı Ömer Saim Karakurt ile birlikte kurmayı planladıklar güneş enerji santraliyle ilgili arazi taraması yaptı. Projeye uygun coğrafi alanlar ve ortamlar tespit edildi.

 

Kalkan Belediye Başkanı Ömer Saim Karakurt, yaptığı açıklamada, Güney Koreli uzmanların davetleri üzerine Kalkan'a geldiğini söyledi. Uzman heyetin bölgede güneş enerjisinden elektrik üretecek bir santral çalışması yapılması için çalışma yaptığını kaydeden Başkan Karakurt, "Türkiye'nin en çok güneş alan bölgelerinden Kalkan'ın güneşini enerjiye çevirmek istiyoruz. Böyle bir santral bölge ekonomisini canlandıracak. Elde dilen elektrikle yeni projeler üretilecek" dedi.


Yorumlar

Hiçbir yorum bulunamadı


Yeni yorum yaz