Enerji Dergisi Facebook Enerji Dergisi Twitter Enerji Dergisi RSS
2 şirketin petrol arama ruhsatına üç yıl ek süre

Merty Enerji Petrol Arama, Eğitim ve Servis Hizmetleri A.Ş. ve Marsa Turkey B.V. Şirketinin müştereken sahip bulundukları petrol arama ruhsatının süresi 3 yıl uzatıldı.

petrol_arama.jpg

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürlüğü’nün Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımladığı ilana göre, Merty Enerji Petrol Arama, Eğitim ve Servis Hizmetleri A.Ş. (yüzde 10) ve Marsa Turkey B.V. Şirketi (yüzde 90) hisselerle müştereken sahip bulundukları, petrol arama ruhsatının daha önce uzatılmış süresinin sona ereceği 8 Kasım 2012 tarihinden itibaren üç yıl süre ile uzatılması için 15 Kasım 2012 tarihinde ayrı ayrı müracaatta bulundu.

 

Şirketlerin süre uzatılması isteğine ait evrakları incelenerek Petrol Kanunu ve Tüzüğü hükümlerine şekli ve esas şartlar bakımından uygunluğu tespit edildikten sonra, arayıcıların arama çalışmalarını tamamlamasına imkan vermek maksadıyla, 17 numaralı İzmir Petrol Bölgesi’nde müştereken sahip bulundukları petrol arama ruhsat sahasında doğalgaz keşfinde bulunulması nedeniyle 8 Kasım 2015 tarihine kadar 3 yıl süre ile uzatılmasına karar verildi. 


Yorumlar

Hiçbir yorum bulunamadı


Yeni yorum yaz