Enerji Dergisi Facebook Enerji Dergisi Twitter Enerji Dergisi RSS
Afşin-Elbistan Santrali’ni Alstom yenileyecek

Alstom Power Türkiye, Afşin-Elbistan A Termik Santrali Ünite 3 buhar türbin jeneratörlerinin sargı yenilemesi, tamir ve bakımını yapmak üzere Elektrik Üretim A.Ş.’nin açtığı kamu ihalesini kazandı.

elbistan_santrali.jpg

Sözleşme uyarınca Alstom Power Türkiye, Ünite 3’ün bakımı kapsamında; jeneratör, rotor ve stator sargı yenilemesinin yanı sıra buhar türbinlerinin tamir ve büyük bakımını üstlenecek, yedek parçalarını sağlayacak. Tüm bu bakım ve onarım işlerinin 2013 yılı sonunda tamamlanması bekleniyor. Yaklaşık 13 milyon Euro’luk sözleşme kapsamında yedek parçalar Alstom’un Almanya, İtalya ve İsviçre’deki üretim merkezlerinden tedarik edilecek.

Anlaşmaya ilişkin açıklamalarda bulunan Alstom Türkiye Ülke Başkanı Adil Tekin “Alstom, Afşin-Elbistan A Termik Santrali’ndeki her biri 344 MW gücündeki türbin-jeneratör gruplarının orijinal üreticisidir. Bilgi birikimimiz ve tecrübemiz sayesinde, büyük bakım ve yenileştirme çalışmalarını planlanandan daha kısa sürede tamamlayarak en kısa zamanda Ünite 3’ün enerji üretimine katkısını sağlamayı hedefliyoruz. Bu sözleşme EÜAŞ ile olan güçlü ilişkilerimizi daha da güçlendirdi” dedi. 


Yorumlar

Hiçbir yorum bulunamadı


Yeni yorum yaz