Enerji Dergisi Facebook Enerji Dergisi Twitter Enerji Dergisi RSS
Akdeniz EDAŞ ihalesinde son dakika

Rekabet Kurulu'nun kararları kurumun resmi internet adresinde yayınlandı.

edas.jpg

Rekabet Kurulu, Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş'nin yüzde 100 hissesinin blok satış yöntemiyle özelleştirilmesi kapsamında teklif sahiplerinden Cengiz-Kolin-Limak Ortak Girişim Grubu; GENPA Telekomünikasyon ve İletişim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. veya Elsan-Tümaş-Karaçay Ortak Girişim Grubu'ndan herhangi birinin bahse konu hisselerin devralması işlemine izin verdi.

 

Kurul, Doğusan Boru Sanayi ve Ticaret A.Ş.'deki İller Bankası Genel Müdürlüğü'ne ait yüzde 56.09 oranında hissenin Mayıs Gayrimenkul Taahhüt İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. tarafından devralınması işlemine izin verdi.

 

Kurul ayrıca Sümer Holding A.Ş.'nin portföyünde yer alan Tagaş-Türk Arap Gübre San. A.Ş.'deki yüzde 20 oranında kamu hissesinin özelleştirilme yoluyla Toros Tarım San. ve Tic. A.Ş.'ye devredilmesi işleminin 1998/4 sayılı Tebliğ kapsamında olmadığını karara bağladı.

 

Kurul tarafından izin verilen diğer devralma ve birleşme işlemleri şöyle:

 

-Warnaco Group Inc.'nin tüm ihraç edilmiş ve tedavüldeki hisselerinin PVH Corp. tarafından devralınması işlemine izin verildi.

 

-The Walt Disney Company tarafından dolaylı olarak Lucas Film Ltd.'nin tüm oy hakkına sahip hisselerinin devralınması işlemine izin verildi.

 

-Borusan Lojistik Dağıtım Depolama Taşımacılık ve Ticaret A.Ş. tarafından Turlog Lojistik Hizmetler ve Ticaret A.Ş.'nin ve Turlog Lojistik Hizmetler ve Ticaret A.Ş. ile Great Circle Logistics LLC ortak kontrolünde bulunan BLG Lojistik Hizmetler ve Ticaret A.Ş'nin devralınması işlemlerine izin verildi.

 

-EBC Eczacıbaşı-Beiersdorf Kozmetik Ürünler San. ve Tic. A.Ş.'nin, Beiersdorf AG ile Eczacıbaşı Şirketler Grubu'nun ortak kontrolünden Beiersdorf AG'nin tek kontrolüne geçmesi sonucunu doğuracak hisse devir işlemine izin verildi.

 

-MOL Hungarian Oil and Gas Plc ile JSC KazMunaiGas Exploration Production tarafından KS EP Investments B.V. unvanlı ortak girişim kurulması işlemine izin verildi."

 


Yorumlar

Hiçbir yorum bulunamadı


Yeni yorum yaz