Enerji Dergisi Facebook Enerji Dergisi Twitter Enerji Dergisi RSS
Rusya ve Türkiye arasında enerji anlaşmaları

Türkiye-Rusya 3. Üst Düzey İşbirliği Konseyi (ÜDİK) Toplantısı, kapsamında iki ülkenin şirket, kurum ve bakanlıkları arasında  3 enerji konulu anlaşma olmak üzere toplam 11 işbirliği anlaşması imzalandı.

rusya_tur.jpg

Dolmabahçe’deki Başbakanlık Çalışma Ofisi’nde Türkiye-Rusya 3. ÜDİK Toplantısı’nın ardından yapılan işbirliği anlaşması, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in huzurunda gerçekleştirildi.

 

Enerji konulu anlaşmalar ve imzalayanlar şöyle:

 

1-Çalık Holding AŞ ile Rosneft Petrol Şirketi arasında, pazarlama ve dağıtım alanında ortak girişim kurulmasına ilişkin işbirliği anlaşması, Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık ile Rosneft Başkanı İgor Seçin.

 

2-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Rusya Federasyonu Devlet Nükleer Enerji Şirketi arasında Akkuyu Nükleer Güç Santrali Projesi’ne ilişkin ortak bildiri, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Rosatom Başkanı Sergey Kiriyenko.

 

3-Türk-Rus Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyonu Eşbaşkanları Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Rusya Federasyonu Enerji Bakanı Aleksandr Novak’ın toplantısına dair ortak bildiri, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız ile Rusya Federasyonu Enerji Bakanı Novak.


Yorumlar

Hiçbir yorum bulunamadı


Yeni yorum yaz