Enerji Dergisi Facebook Enerji Dergisi Twitter Enerji Dergisi RSS
Taner Yıldız’dan Dünya Madenciler Günü mesajı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.Bakan Yıldız, madencilerin, dünyanın en zor ve en anlamlı mesleğini yaparak, yer altı kaynaklarımızı insanlığın ve ülkemizin hizmetine sunduğunu ifade etti.

madenci.jpg

“Madencilik zor ve meşakkatli bir meslektir. Bu mesleği yapan madencilerimiz geçimlerini kazanmaya ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya çalışmaktadırlar. Madencilik sektörünün hak ettiği yeri bulması için hükümet olarak gayret gösteriyoruz. Bir taraftan kamunun işlettiği bölümlerin üretimini artırmak, diğer taraftan da özel sektör eliyle yörelerimizdeki maden kömürünü ülke ekonomisine kazandırmak ve açılmakta olan yeni kuyularda binlerce madenciye iş vererek, ülkemizin enerji açığı sorununun çözümüne katkı sağlamak için çalışmaktayız.

 

Doğal kaynakların insanların yaşamındaki yeri herkes tarafından bilinmektedir. Bu durumun bilincinde olan hükümetimiz ülke ekonomisinde önemli bir yere sahip olan sektörün sorunlarının çözümü için uzun vadeli politikalar oluşturmaktadır. Ülkemizin kalkınmasında çok büyük öneme sahip olan sektöre hizmet ederek, dünyanın en zor mesleğini yerine getirmeye çalışan tüm madencilerimizin ‘Dünya Madenciler Gününü’ kutluyor, bu uğurda yaşamını yitiren maden şehitlerimizi minnet ve şükran duyguları içerisinde bir kez daha saygıyla anıyor, tüm maden emekçilerine aileleri ile birlikte sağlıklı mutlu bir yaşam diliyorum.”


Yorumlar

Hiçbir yorum bulunamadı


Yeni yorum yaz