Enerji Dergisi Facebook Enerji Dergisi Twitter Enerji Dergisi RSS
Özelleştirme sürecindeki Başkentgaz'ın 2013 yatırım hedefi 30 milyon lira

BAŞKENTGAZ’ın ihale sürecinin kendilerinin dışında Özelleştirme Yüksek Kurulu tarafından yürütüldüğünü ve sürecin devam ettiğini söyleyen Başkent Doğalgaz Dağıtım Anonim Şirketi (BAŞKENTGAZ) Genel Müdürü İbrahim Halil Kırşan, ”Yaklaşık bu yılki yatırım hedefimiz 25- 30 milyon lira olacak” dedi.
ibrahim_halil_kirsanAbone sayısında 1 milyon 420 bine ulaştıklarını vurgulayan Kırşan, doğalgaz dağıtım hacminin 3,6 milyon metreküp olduğunu ifade ederek, Türkiye’de İGDAŞ’dan sonra ikinci büyük şirket olduklarını kaydetti.
Çalışmalarına azimle devam ettiklerini vurgulayan Kırşan, şöyle devam etti: ”9 bin 300 kilometreyi aşan bir yeraltı hattımız var. Biz bütün Ankara’ya sağlıklı, güvenli, emniyetli gaz sağlamaya çalışıyoruz. Bu manada Çubuk ilçemize özel bir önem veriyoruz. Çubuk ilçemize 150’si ana hat olmak üzere, servis hatlarıyla birlikte 200 kilometre bir hat döşemiş oluyoruz. Çubuk’ta şu an 30 bine yakın abone potansiyelimiz var. İlçede hızlı bir şekilde aboneleşme söz konusu. Biz bütün ilçelerimizde olduğu gibi Çubuk’ta da en ücra noktaya kadar doğalgaz ulaştırmış durumdayız. Bundan sonraki hedefimizde insanlarımızı bu konfordan faydalandırmak, çevre dostu, temiz enerji kaynağından Ankara halkımızı faydalandırmak istiyoruz. Ben 3 yıldır kurumun başındayım ve bu güne kadar hiç özelleşmeyecekmiş gibi gelen talepleri en iyi şekilde karşılamaya çalışıyoruz. Bu senenin ihtiyacını karşılamak amacıyla önümüzdeki iki ay içerisinde büyük bir alt yapı yatırımı için ihaleye çıkacağız. İnşallah bütün Ankara’nın ihtiyacını karılacak şekilde iki ay içerisinde ihaleyi sonuçlandıracağız. Nisan ayında da Ankara Alt Yapı Koordinasyon Merkezi’nin yasağı kalkınca çalışmalara başlamak için sahaya ineceğiz.”
Kaynak: Milliyet

Yorumlar

Hiçbir yorum bulunamadı


Yeni yorum yaz