Enerji Dergisi Facebook Enerji Dergisi Twitter Enerji Dergisi RSS
Hareket rüzgar türbin taşımalarında hız kesmiyor

Taşımacılık sektörünün lider markalarından Hareket, enerji taşımacılığı alanındaki faaliyetlerini sürdürüyor.
hareket_ruzgarRüzgar türbin taşımaları ve montajlarına ülke genelinde hız kesmeden devam eden Hareket, Balıkesir, Sebenoba ve Belen’de projelerini tamamladı. Kapıdağ, Sincik ve Madranbaba projelerinin taşıma ve montajlarına ise devam ediyor.
Yaptığı rüzgar türbin taşımaları ve montajları ile enerji taşımacılığı alanında öncü isim Hareket, taşıma ve montajlarına Mayıs 2012’de başladığı 2,75 Mw’lık toplam 52 adet kuleden oluşan Balıkesir Rüzgar Enerji Santrali’nin taşıma ve montajı ile Aksa tarafından Sebenoba’da ve Belen’de yapılan 2’şer adet 2 Mw’lık Vestas V80 türbinle¬rinin kullanıldığı rüzgar santralinin taşımaları ve montajlarını tamamlandı.
Yine Aksa tarafından Kapıdağ’da yaptırılan 14 adet 2MW’lık Vestas V80 rüzgar enerji santrali ekipmanlarının Bandırma Limanı’ndan feribot ile Kapıdağ Yarımadası’nda bulunan şantiye sahasına taşımaları tamamlandı. Şu anda Liebherr LR 1300 SXW vinç ile montajlarına devam ediliyor.
Gamesa firması tarafından Madranbaba’da yapılacak olan 10 adet 2 Mw’lık G90 rüz¬gar enerji santrali ekipmanlarının İzmir Alsancak Limanı’ndan Madranbaba rüz¬gar şantiyesine taşımaları başladı.
Ayrıca, Nordex tarafından Adıyaman’ın Sincik Bölgesi’nde kurulacak olan 11 adet 2,5 Mw’lık N90 ve Zeytineli’nde kurulacak 20 adet 2,5 mw lık N90 rüzgar sant¬rali ekipmanlarının taşımalarına da başlandı. Sincik projesinde kuleler Gaziantep Çiltuğ Fabrikası’ndan rüzgar Santrali şantiyesine taşınırken, rüzgar santralinin diğer tüm ekipmanları İskenderun Limanı’ndan Sincik’te bulunan şantiye¬ye taşınıyor. Zeytineli projesinde ise kuleler Gemlik’te bulunan Çimtaş Fabrikası’ndan, diğer üniteler Aliağa limanından taşınıyor.
 

Yorumlar

Hiçbir yorum bulunamadı


Yeni yorum yaz