Enerji Dergisi Facebook Enerji Dergisi Twitter Enerji Dergisi RSS
Irak'ın elektrik altyapısına Siemens Türkiye’den 62,1 milyon Euro’luk proje

Siemens Türkiye, Irak’ın enerji altyapı geliştirme projesi çerçevesinde 62,1 milyon Euro değerinde, 24 adet dağıtım merkezi  inşa edecek. Siemens Türkiye Altyapı ve Şehirler  Sektörü bu proje için  Irak Elektrik Bakanlığı’ndan projenin ihalesini alan Japon Toyota Tsusho Şirketi ile çalışacak.
siemens_turkiyeToyota Tsusho, Irak’ta enerji tedarikinin geliştirilmesi amacıyla gerçekleştirilen proje için Siemens Türkiye Altyapı ve Şehirler  Sektörü Alçak ve Orta Gerilim Bölümü ile anahtar teslimi anlaşma imzaladı. Siemens, Toyota Tsusho Corporation için 31,5 Mega Volt Amper’e (MVA) kadar kapasite sunan 24 adet 2x31,5 MVA transformatör-lü dağıtım merkezi inşa edecek.Türkiye Siemens’ten yönetilecek olan projede kulla-nılacak olan  ürünler hem Avrupa hem de Türkiye'de üretilecek. Sipariş, tüm bileşen-lerin teslimatının yanı sıra trafoların şebekeye bağlanması da dahil yapım ve kuru-lum işlerini kapsıyor.
Siemens Alçak ve Orta Gerilim Bölümü CEO'su Ralf Christian, “Bu merkezler, Irak'ta enerji  tedarikini daha güvenli ve daha güvenilir bir hale getirmeye yardımcı olacak. Enerji altyapısının geliştirilmesi Irak'ın ekonomik ve sosyal olarak kalkınmasına des-tek olacak” şeklinde konuştu.
Irak, altyapısının modernleştirilmesine yönelik çalışmalara hız verdi
Temiz içme suyu tedarikinin yanı sıra tüm nüfusa istikrarlı enerji sağlanması konu-sunda Irak, altyapısının modernleştirilmesine yönelik çalışmalara hız verdi.
Irak nüfusunun yaklaşık yüzde 96'sı elektrik şebekesine bağlı olsa da bazı bölgeler-de elektrik tedariki günde birkaç saat ile sınırlı durumda.
Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) tarafından gerçekleştirilen bir çalışmaya göre, 2011 yılında Irak'taki enerji talebinin yalnızca yüzde 55'i karşılanabildi.

 

Yorumlar

Hiçbir yorum bulunamadı


Yeni yorum yaz