Enerji Dergisi Facebook Enerji Dergisi Twitter Enerji Dergisi RSS
SEPAŞ ENERJİ DÜZELTME

Enerji Dergisi’nin 1 Aralık 2015 tarihli sayısında, “Yenilenebilir enerji sektörüne 7 trilyon dolarlık yatırım yapılacak’’ başlığıyla yayınlanan haberinizde Sepaş Enerji hakkında eski ve yanlış bilgilendirmeler bulunmaktadır. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesini sağlamak üzere, aşağıdaki açıklamaların yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

 

Buna göre; haberde yer alan söz konusu bilgiler, 14 Mayıs 2014 Çarşamba günü Sepaş Enerji tarafından İstanbul’da gerçekleştirilen basın buluşmasının ardından 01 Haziran 2014 tarihli yine Enerji Dergisi’nde yayınlanan eski bir habere dayanmaktadır. Sepaş Enerji’ye ait olan fakat güncel bilgileri yansıtmayan haber içeriği ile 01 Haziran 2014 tarihli haber büyük benzerlik taşımakta, yalnızca haber başlıkları ve görseller farklılık göstermektedir.

Haberin bütününe bakıldığında haber başlığında belirtilen 7 trilyon dolarlık yatırım miktarının Sepaş Enerji tarafından yapılacağı gibi bir algı oluşmakta, fakat bu algı hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır.

Ayrıca enerji tedarikçimiz olan, Akkök Holding’in bünyesinde birlikte faaliyet gösterdiğimiz Akenerji’nin mevcut kurulu gücü de, haberde geçtiği gibi 647 MW değil, 2015 yıl sonu itibarıyla 1.292 MW’tır.

Kamuoyunun bu tarz sektörel haberler sebebiyle yanlış bilgilendirilmemesi adına yukarıdaki açıklamalarımızın yayınlanması için gerekli hassasiyeti göstereceğinizi ümit ederiz.

Saygılarımızla

 

Sepaş Enerji

 

Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürlüğü