Enerji Dergisi Facebook Enerji Dergisi Twitter Enerji Dergisi RSS

Etiketler: bp

Petrolde dev anlaşma


Yayın: 18-10-2012
Kategori: Petrol

TNK-BP'nin Rus Rosneft'e satılması, sektörün en büyük ikinci anlaşmasına işaret ediyor

 BP ile Rosneft arasında tarihi anlaşma


Yayın: 23-10-2012
Kategori: Petrol
Etiketler: bp petrol rus rosneft

İngiliz petrol devi BP, Rus milyarderlerle oluşturduğu TNK-BP ortaklığındaki yüzde 50 hissesini Rosneft'e satma konusunda anlaşmaya vardı.
Trans Anadolu Gaz Hattı'nın yeni ortakları kimler?


Yayın: 08-11-2012
Kategori: Doğalgaz

Azerbaycan doğalgazını Türkiye üzerinden Avrupa pazarına taşıyacak olan Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi’ne (TANAP) yeni ortaklar geldi. BP, Statoil ve Total, Socar’ın Trans-Anadolu Boru Hattı’nda (TANAP) bulunan yüzde 29 hissesini aldı.
TPAO ile yurtdışında ortaklık için görüşüyoruz


Yayın: 09-11-2012
Kategori: Petrol
Etiketler: bp tpao

BP Türkiye Ülke Başkanı Bud Fackrell, arama ve üretim yatırımı yapmadan önce minimum yüzde 20 başarı oranı şartı aradıklarını, bu nedenle her bölgeye girmediklerini belirtti. Fackrell, “2000 yılında Türkiye’de de Karadeniz’de bir sondaj yaptık ve kuru çıktı. TPAO ile yurtdışında ortaklık için görüşüyoruz” diye konuştu.
Kuzey Irak'ın enerji devi


Yayın: 12-11-2012
Kategori: Petrol
Etiketler: bp kuzey ırak

Kuzey Irak'taki son keşiflerin ardından Genel Energy Plc'nin tahmini rezervi 1.5 milyar varile çıktı. Çukurova Holding Yönetim Kurulu Başkanı Karamehmet'in büyük ortağı olduğu şirket, 12 milyar dolarlık petrolün üstünde oturuyor olabilir.

 BP, Petgaz’ı Oteko’ya sattı


Yayın: 27-11-2012
Kategori: Enerji
Etiketler: bp petgaz

BP, Türkiye’deki LPG tüpgaz ve toptan satış faaliyetleri ile Petgaz markalı otogaz faaliyetlerini Rus Oteko Grup’a sattı.
BP’nin en büyük müşterisi ABD ordusu


Yayın: 30-11-2012
Kategori: Petrol
Etiketler: abd bp

ABD hükümetinin enerji devi BP’yi devlet ihaleleri ve anlaşmalarından en az 18 ay boyunca men etmesi, şirketin Amerikan ordusunun bir numaralı petrol tedarikçisi olma konumunu da riske attı.
BP'den Turkcell'lilere hediye


Yayın: 01-12-2012
Kategori: Akaryakıt
Etiketler: bp turkcell

2012 yılında Türkiye'deki faaliyetlerinin 100. yılını kutlayan BP ile Türkiye'nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, Nisan ayında başlayan stratejik  işbirlikleri çerçevesinde ve tüketicilerden gelen yoğun istek üzerine, BP ve Turkcell "hediye yakıt" kampanyasını bir kez daha tekrarlıyorlar. BP Club Kartları ile 1 Aralık – 16 Aralık 2012 tarihleri arasında toplam 250 TL'lik akaryakıt ve otogaz alan Turkcell'liler 20 TL değerinde BP Club puanı kazanacaklar.
Kuzey Irak’ta sıcak gelişme


Yayın: 01-03-2013
Kategori: Akaryakıt

Genel Enerji CEO’su Tony Hayward Türkiye ile Irak Kürt Bölgesel Yönetimi arasında tam kapasite ihracat anlaşmasının imzalanacağını iddia etti.