Enerji Dergisi Facebook Enerji Dergisi Twitter Enerji Dergisi RSS

Etiketler: epdk

Batı Hattı’ndaki yarışta 4 şirket galip çıktıBatı Hattı’ndan doğalgaz getirmek için başvuran 13 şirketten Akfel, Bosphorus Gaz, Battı Hattı Doğalgaz ve Kibar Enerji, Gazprom ile anlaşma yaparak EPDK’dan lisans aldı. Stratejik Teknik Ekonomik Araştırmalar Merkezi’nce (STEAM) düzenlenen 14. Uluslararası Enerji Arenası’nda konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, yılbaşından sonra 4 milyar metreküplük doğalgazın da özel sektör eliyle getirilmesi için Rusya’yla görüşeceklerini açıkladı.
Lisanssız üretimde sınır 1 MW’a çıkıyor


Yayın: 22-10-2012
Kategori: Elektrik

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, TBMM Enerji Komisyonu’nda ele alınması beklenen Elektrik Piyasası Kanunu Tasarısı’yla, lisansa tabi olmayan elektrik üretim yatırımları sınırının 500 kilovattan minimum 1 MW’a çıkarılacağını, sınırın 2.5 MW’a kadar çıkarılması konusunun da düzenlemeye tabi hale geleceğini söyledi.
Yedek elektrikte ‘eksiye’ iniyoruz


Yayın: 29-10-2012
Kategori: Elektrik

Bölge ülkeleriyle gerilen ilişkilerin enerji alışverişine olası yansımalarının tartışıldığı dönemde, elektrik rezervleriyle ilgili sıkıntı yaşanması olasılığı ufukta belirdi.
Rüzgar enerjisinin lisans stoku ne kadar?


Yayın: 08-11-2012
Kategori: Rüzgar

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Hasan Köktaş katıldığı Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi'nde sektördeki gelişmeler ile ilgili bilgiler paylaştı.
Suriye için Aksa’ya EPDK’dan onay


Yayın: 09-11-2012
Kategori: Elektrik
Etiketler: aksa epdk suriye

Aksa Elektrik'in 1 yıl süreyle Suriye'ye elektrik satması için EPDK'dan onay çıktı.

 EPDK'nın 11. Kuruluş Yıldönümü 20 Kasım'da!


Yayın: 09-11-2012
Etiketler: epdk güler sabancı

EPDK'nın 11. Kuruluş Yıldönümü Konferansı: "Türkiye Enerji Piyasaları İçin Gelecek Vizyonu" Enerji Uzmanları Derneği’nin katkılarıyla 20 Kasım tarihinde Ankara’da gerçekleşecek.
Elektrik dağıtıcısı için Almanya modeli


Yayın: 09-11-2012
Kategori: Elektrik

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ''Almanya ve Fransa'da bir kişi 120 tane ayrı tedarikçisi arasında elektrik dağıtıcısını seçebiliyorsa bizimde bu seviyeye gelmemiz lazım'' dedi.
Boğaziçi ve Gediz ihalelerinde 15 gün uzatma planı


Yayın: 12-11-2012
Kategori: Elektrik
Etiketler: epdk özelleştirme

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), son teklif verme tarihleri sırasıyla 13 Kasım ve 20 Kasım olan Boğaziçi EDAŞ ile Gediz EDAŞ ihalelerinde, EPDK’nın kayıp-kaçak oranıyla ilgili yapacağı düzenleme nedeniyle 15 gün ertelemeyi planlıyor.

 Değişiklik taleplerini EPDK değerlendirecek


Yayın: 14-11-2012
Kategori: Elektrik
Etiketler: elektrik epdk

Özelleştirilme kapsamındaki şirketlerin parametrelerinde değişiklik taleplerini EPDK değerlendirecek.

 Muğla Doğalgaz Dağıtım İhalesi tamamlandı


Yayın: 16-11-2012
Kategori: Doğalgaz
Etiketler: doğalgaz epdk muğla

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından düzenlenen Muğla Doğalgaz Dağıtım Lisansı ihalesinde en düşük teklifi, kilovatsaat (kWh) başına 0,045 sent ile Akmercan Turizm Dış Ticaret Limited Şirketi verdi.